15 marca 2015

2015 FREE Mystery BOM Vacation Time Pat Sloan - wersja 2

Pamiętacie jak w połowie stycznia pisałam o przystąpieniu do QAL u Pat Sloan - Mystery BOM Vacation Time o tutaj? Uszyłam wtedy pierwszy blok z materiałów, które miałam w domu na zasadzie: ćwiczę, więc szyję na tym co mam, jak najmniejszym kosztem, a wszystko to w ramach ćwiczeń przed czymś większym.

Wszystkie bloki mi się spodobały i zachciało mi się uszyć je z tkanin w kolorach wiosenno-letnich. Wybór padł na zestaw Whiskers. Kolory bawełny z zestawu cudne, materiał mięsisty i tylko jedno doprowadzało mnie do szewskiej pasji. Niestety materiały strzępią się. Czy jest na to jakiś sposób?

Pierwszy i drugi blok szyłam metodą "latających gęsi" (Flying Geese). Nie było łatwo. Zaliczyłam całkiem sporo pruć. Brrr jak ja tego nie lubię!Trzeci blok szyłam metodą HST (Half Square Triangle). Tu prułam jeszcze więcej! Aż się dziwię, że znalazłam w sobie takie pokłady cierpliwości! Już wydawało się, że jestem w domu, a tu bach w jednym miejscu części się nie zeszły. Sprułam i zszyłam jeszcze raz. Jak mówią ćwiczenie czyni mistrza :))Na dzisiaj to tyle. Już teraz zapraszam Was na kolejny post, w którym pokażę co udało mi się zrobić na zajęciach z art quiltu :).